Read Time:1 Minute, 47 Second

 

Dünyada 2.5 milyarın üstünde etkin oyuncu bulunuyor olması Apple’ın iştahını kabartmış şeklinde görünüyor. 2020 senesinde oyunu sayısının 3 milyarın üstüne çıkması beklenirken e-Spor faaliyetlerinin ve yatırımların da katlanarak artacağı düşünülüyor. e-Spor yatırımlarının artması, ustalaşmış oyuncu olmak isteyen genç oyunseverler kadar Apple’ın da dikkatini çekmiş olabilir. Teknoloji ve oyun tutkunlarını heyecanlandıran iddialara nazaran, Apple yalnız oyuncular için geliştirilmiş bir bilgisayar modeli üstünde çalışıyor.

Çağımızda kullanılan Mac işletim sisteminin ve dolasıyla macbook bilgisayarların oyunlar için tasarlanmadığı hepimiz tarafınca biri olan bir reel. Mac işletim sistemine haiz olan bilgisayarların bazıları oyun desteği sunan yazılımlara haiz olsa da Apple’ın Mac bilgisayar modelleri için belirlediği aslolan hedef kitlesi, bilgisayarını iş istasyonu şeklinde kullanarak nakit kazanan profesyonellerden oluşuyor. Yalnız bu konum yakın bir zamanda değişebilir. Patently Apple’ın haberine nazaran, Apple, 2020 senesinde e-Spor marketine taktim etmek suretiyle yüksek özellikli bir oyuncu bilgisayarının tasarımına odaklanmış durumda. Yalnız oyunculara hitap etmesi planlanan Apple oyuncu bilgisayarı, 2020 yılının Ocak ayından itibaren seri üretime hazır hale gelebilir!

Söylentilere nazaran Apple oyun bilgisayarı %90 oranında tamamlanmış. Apple gaming pc, minik detayların da tamamlanmasıyla beraber, yılbaşından daha sonra resmi kaynaklar tarafınca büyük bir sürpriz olarak açıklanmayı bekliyor olabilir.

Apple Oyun Bilgisayarı Fiyatı

apple yakında oyun bilgisayarı üretebilir

Apple’ın Mac işletim sistemine haiz yeni oyuncu bilgisayarı için tahmin edilen rakamlar en azından Türk oyunseverler için can bunaltıcı olabilir. İddiaya nazaran, 2020 senesinde seri üretime geçmesi planlanan bilgisayarın fiyatı 5000 Dolar civarında konumlandırılacak. Teknoloji devi Apple’ın öngördüğü 5000 Dolarlık fiyatın ülkemizde  ne kadar olacağıda şimdiden merak mevzusu. Bundan dolayı konu bahis Apple olduğunda her bütçeye hitap edecek fiyatlar beklemek pek mantıklı değil. Bundan dolayı Apple’ın son mamüllerinden olan Pro Display XDR, 35.999 TL başlangıç fiyatına haiz.

Tahminler, Apple oyun bilgisayarının laptop değil masaüstü formunda üretileceği yönünde. Şayet proje gerçekleşirse Apple ilk kere oyun pazarına adım atmış olacak. Cupertino merkezli teknoloji devinin oyun bilgisayarından peşinden sektöre ne benzer biçimde yatırımlar yapabileceği de şimdiden kritik edilmeye başlandı bile.

Peki, siz bu iddialar karşısında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple oyun bilgisayarı Türk marketlerinde aradığını bulabilir mi? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

 

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles