Read Time:1 Minute, 33 Second

Bulut Nedir?

Bulut, genellikle bir yazılım yahut uygulama hizmetinin parçası olarak kiralanabilecek internete bağlı birkaç sunucuyu ifade etmek için kullanılır. Bulut tabanlı hizmetler Web barındırma, veri barındırma ve paylaşma ve yazılım yahut uygulama kullanımını içerebilir. Cloud, yükü paylaşmak için birkaç sunucunun birbirine bağlı olduğu bulut data işlemden de söz edebilir. Bu, tek bir dirayetli makine kullanmak yerine, kompleks işlemlerin birden fazla minik bilgisayara dağıtılabileceği anlamına gelir.

Cloud depolamanın avantajlarından biri, çoğu zaman federasyon depolama bulutları olarak adlandırılan, dağıtıcı kaynaklar olmasıdır. Bu, veri dağılımından dolayı bulutu hatalara karşı toleranslı kılar. Bulut kullanımı, belgelere, dosyalara ve verilere paylaşılan erişim nedeniyle farklı dosya sürümlerinin oluşturulmasını azaltma eğilimindedir.

Bulut sunucusu, sanal bir sunucu olarak bir cloud data işlem ortamında çalışır. İnternet üzerinden bir bulut bilişim platformu Üstünden üretilir, barındırılır ve sunulur; ayrıca uzaktan erişilebilir. Ayrıca sanal sunucular olarak da bilinir. Cloud sunucular, çalışması için gereksinim duyulan tüm yazılımlara sahiptir ve bağımsız birimler olarak işlev görebilir.

Sunucu, bir ağdaki merkezi kaynaklara erişimi yöneten özel bir bilgisayardır. Oysa, bir bulut, paylaşılan kaynaklara internet üzerinden arzu üzerine erişim sağlayabilen, paylaşılan bir bilgi işlem kaynakları havuzudur.

Bir Bulut Sunucunun Faydaları Nelerdir?

Bir bulut sunucusu, işinize kullanıcı istikrarı ve güvenlik sağlar, bundan dolayı herhangi bir yazılım sorunu ortamınızdan izole edilmiştir. Diğeri cloud sunucuları, sunucunuzu etkilemez ve bunun tersi de geçerlidir. Başka bir kullanıcı cloud sunucusuna aşırı yüklenirse, bunun fiziksel sunuculardan farklı olarak bulut sunucunuz üzerinde hiçbir etkisi olmaz. Bulut sunucuları kararlı, hızlı ve güvenilirdir. Fiziksel sunucularda görülen donanım sorunlarından kaçınırlar ve BT bütçelerini düşük tutmak isteyen işletmeler için en istikrarlı seçenek olma ihtimalleri yüksektir.

Editör Önerisi:  Yazı Yazmanın Bilgileri Nelerdir?
 

Bulut sunucuları, maliyetine nazaran daha hızlı hizmet sunar. Benzer bir fiziksel sunucu fiyatına daha oldukca kaynak ve daha hızlı hizmet alabilirsiniz. Cloud tarafından barındırılan bir web sitesi daha hızlı çalışır. Cloud sunucuları ile ölçeklenebilirlik elde edersiniz. Bellek ve disk alanı ekleyerek daha uygun maliyetli olarak yükseltme yapmak çok bayağı ve hızlıdır.

2 1
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles