Read Time:1 Minute, 16 Second

Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona (2019-nCoV) virüsünün gün geçtikçe bir oldukça insana bulaşması endişeyi oldukca arttırdı. Virüs ile alakalı endişelerin artmasıyla beraber ESRI isminde firma, ArcGIS adlı harita ve coğrafi data yazılımına Corona virüsünü 7/24 takip edebileceğiniz bir sistem ekledi ve her insanın kullanımına sundu.

Corona (2019-nCoV) virüsü, 2002 yılında Çin‘in Pekin kentinde ortaya çıkan SARS virüsüyle %80‘lik bir benzerlik taşımaktadır. SARS virüsü 2002-2003 senelerinde dünya genelinde 800’den fazla ferdin ölümüne niçin olmuştur. Corona (2019-nCoV) virüsünün ilk çıkmış olduğu yer Çin’in Wuhan şehridir ve Wuhan şehrinin giriş çıkışları olayın ortaya çıkmasından sonrasında kapatılmıştır. Corona Virüsünün, anlık olarak Çin’de 2.886 kişiye bulaştığı söyleniyor. Virüs, Tayland’da da 8 kişiye bulaşmış durumda. Ek olarak şuana kadar 80’den fazla bireyin öldüğü biliniyor. Japonya, ABD, Tayland benzer biçimde ülkelerde görülen virüs, bir oldukça ülkeye yayılmaya devam ediyor.

Corona Virüsünü Haritadan Canlı Takip EdinCorona Virüsünü Haritadan Canlı Takip Edin

ERIS şirketinin ArcGIS isminde yazılımına eklediği takip sistemi son günlerde bir fazlaca insana yayılan ve Wuhan’da patlak verdiği söylenen Corona virüsünü 7/24 haritadan takip etmenizi sağlıyor. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz sistemden Corona virüsünün hangi ülkelerde bulunduğunu ve toplamda kaç kişiye bulaştığını canlı olarak takip edebiliyorsunuz.

Corona Virüsü 27.01.2020 (Haftalık) Çözümleme
Bulaştığı Fert Sayısı: 2.886
Ölümüne Sebep Olduğu Birey Sayısı: 81
Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya, AMERİKA, Tayvan, Japonya, Malezya, Singapur, Cenup Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal
Haftalık Değişiklik: 278-2.886 (2.608 Haftalık Artış)
Kurtarılan Birey Sayısı: 59
 
 
 
 

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles