Read Time:49 Second

Son zamanlarda yaşanmış olan depremler sonrası telefon şebekelerinin devre dışı kalması, daha büyük bir depremde yaşanabilecek sıkıntıların provası gibiydi adeta. Sevdikleriyle yalnızca WhatsApp Üzerinden komünikasyon kurabilen birçok insan, internet olmadan da kullanabileceği uygulama arayışına girdi. İşte o uygulamalardan bazıları.

İçerik Özeti

  1. FireChat (Android & iOS)
  2. Bridgefy (Android & iOS)
  3. Vojer (iOS)
  4. The Serval Mesh (Android)
  5. Signal Offline Messenger (Android)

FireChat (Android & IOS)

multipeer connectivity framework‘ üzerinde çalışan, gsm baz istasyonu veya kablosuz ağ olmayan alanlarda cep telefonlarının birbirine alıntılama istasyonu olarak hizmet verdiği, ötede erişilebilir mesafede bir cep telefonu olduğu sürece wi-fi veya bluetooth üzerinden kuramsal olarak ebedi mesafeye zincirleme bildiri ve foto iletimi sağlayabilen bir uygulamadır.

Bridgefy (Android & IOS)

offline mesajlaşma uygulaması. internet yahut sms gerektirmeden, programı yüklemiş olan cihazların bluetooth’unu kullanarak beyanname aktarımı yapıyormuş. Gündemde şu sıralar hong kong’lu protestocular içerisinde oldukca yaygın olduğu söyleniyor. webin kesildiği zelzele, vb. organik olan bütün afetlerde de epey iş görür.

Vojer (IOS)

The Serval Mesh (Android)

Signal Offline Messenger (Android)

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles