Read Time:2 Minute, 14 Second

İnsanlar maalesef ki birtakım şeylerin önemini gittikten sonrasında anlıyor. Bir şeye haiz (sahip) olmak için gecemizi gündüzümüze katarak çabalıyoruz yalnız ona haiz(sahip) olduğumuz süre ihtiyaç duyulan önemi vermiyoruz. Burada da bahsedeceğim İnsanları geç öğrendiği 10 şey sen bunlara dikkat et!

1- Her şey geçicidir: 

Bir duruma canınız sıkılmış olabilir yahut bir durumdan hoşnut olmayabilirsiniz bir durumda başarısız olmuşta olabilirsiniz fakat kendinize olan inancınızı kaybetmeyin siz kendinize emin olun ve her şeyin bigün elbette geçeceğini ihmal etmeyin. Bu mevzuya misal vermek gerekirse bir trafik cezası yediniz ve oldukça sinirlendiniz devamlı olarak aklınıza geliyor bunun geçici bulunduğunu bundan önceki yediğiniz cezayı aklınıza getirerek yapabilirsiniz ?

2- Yaşam Vehamet Değildir: 

Evet yaşam vehamet değildir şimdi birçoğu diyecek ya illa korkuyoruz. Yalnız korkarak bir şey yapamazsınız yalnız kendi kabuğunuzda hareket edersiniz. Bu sizi ne kadar geliştirebilir ki sen kendi alanının sınırına çıkmazsan zorlamazsan ne kadar gelişebilirsin. Bundan dolayı konfor alanının güvenilir alanının dışına çık ve bir an ilkin korkuların ile yüzleş bu korkular güvenli ol seni daha iyi bölgelere taşıyacaktır.

3- Aile Arkadaşlardan Daha Önemlidir:

Aile benim gözümde mukaddes bir durumdadır. Aile bireyleri fertleri mutlaka eninde nihayetinde birbirine sımsıkı sarılmalıdır. Bigün hepimiz masraf onlar kalır.

4- Siz Diğerlerine Nasıl Davranırsanız Onlarda Size Öyleki Davranır:

Bazen birine fena davranırız ona karşı hep sert oluruz bu fert bizlere ne kadar iyi davransa da hepimiz hep tam tersi olmuşuzdur sonrasında bu kişiden küçük bir ters alışkanlık gördüğümüzde derhal alınırız kırılırız ve ferdin niçin bu şekilde yaptığını sorgulamaya çalışırız. İşte burada bu devreye giriyor bir kişiye nasıl davranırsanız o kişide size öyleki davranmaya başlayacaktır.

5- Öfkenin Altında Daima Vehamet Vardır:

Kişi korkudan ne yapacağını bilmeyip kendini öfkeye teslim edebilir öfkeyi denetim ettiğimiz süre bir çok şeyi düzeltmiş oluruz. Hiddet hiç bir probleminin üstesinden gelemez.

6- Saadet Bir Seçimdir ve Sıkı Emek verme Gerektirir:

Önünüze koyduğunuz hedefleri başardıkça daha sevinçli olmuş olursunuz burada sizlere tavsiyem hedeflerinizi yazmanız ve başardığınız her hedefiniz için bir işaret koymanız işaretler çoğaldıkça sizi motive edecektir. Bunu hayatınızın her tarafında kullanabilirsiniz.

7- Bir Yaşam Sandığın Kadar Uzun Değildir:

Sürekli yarın yaparım yarın yaparım diye erteliyorsan işte bu madde tam senin için erteliyorsun devamlı fakat ne zamana kadar erteleyebilirsin. Yaşam senin başarmanı yapmanı bekleyecek kadar uzun değil.

8- En Büyük Risk Asla Risk Almamaktır:

Risk almadan bir netice alamazsın. Risk almadan neyin nasıl biteceğini bilemezsin ara ara kabuğundan çıkıp doğru adım ile risk alman icap eder.

9- İşler Çok Büyük Değildir:

Her şeyin başı sağlıktır evvela sağlığınızı düzene yerleştirip ondan sonra işlerinizi yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Tam olarak bereketli yapmış olacaksınız.

10- Oldukca Güvende Oynadın:

Risk almadığın için kazanabileceğin şeyleri de kazanamadın. oldukça güvenilir oynadın eline de anca bu kadarı geçti emniyet alanından bir an ilkin güzel adımlar ile çık.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles