Read Time:1 Minute, 48 Second

 

2020 oyun konsolu kullanıcıları için hareketli bir sene olacak şeklinde görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Microsoft Xbox, Series X adlı yeni oyun konsolunu tanıtmıştı. Bu tanıtımın peşinden bütün gözler Series X’in en büyük rakibi olarak öne çıkan Sony PlayStation 5 oyun konsoluna yönelmişti. Oldukça geçmeden, Sony cephesinde de oyunseverleri heyecanlandıran bir büyüme yaşandı. Tüketici Elektroniği Fuarı(CES 2020) etkinlikleri için sitesini güncelleyen Japon şirketi, bahsi geçen fuar esnasında yeni oyun konsolunu duyurabileceğine dair mühim sinyaller verdi. Oyun topluluğunda kafa karışıklığına sebep olan paylaşım, şirketin resmi web adresinde #SonyCES etiketiyle paylaşıldı.

Tüketici Elektroniği Fuarı(CES 2020) Teknoloji Dünyasının En Saygı duyulan Etkinliklerinden Biri

ces 2020 playstation 5

Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony tarafınca geliştirilen ve oyun sektörünün en mühim platformlarından biri olarak önde gelen PlayStation, 2020 yılının son çeyreğinde karşımıza yeni bir ürünle çıkacak. Video oyunu tutkunlarının 2019 senesinde en oldukca konuştukları konulardan kabul edilen PlayStation 5 hala pek oldukca gizeme haiz olsa da kısa sürede mühim gelişmeler yaşanabilir.

2020 yılının ilk haftasında düzenlenecek olan ve bir çok otorite tarafınca dünyanın en mühim teknoloji fuarlarından biri olarak vasıflandırılan Tüketici Elektroniği Fuarı veya kısa ismiyle CES, PlayStation 5 için mühim gelişmelerin yaşanacağı dev gibi bir toplantıya dönüşebilir. CES, dünyanın dört bir yanında üretilen son teknolojiye haiz elektronik cihazların sergilendiği bir fuar olarak göze çarpıyor. Bu mühim fuarın katılımcılarından olan Sony de öteki bütün firmalar benzer biçimde son olarak geliştirdiği ürünleri tanıtarak etkinliğin yıldızı olmak istiyor. Minato kökenli teknoloji üreticisi Sony, ihtimaller içinde bir PlayStation 5 özellikleri tanıtımıyla bu isteğine kolaylıkla ulaşabilir.

Sony PlayStation 5 Fiyatlar Belli Olabilir

PlayStation 5 fiyatı oyun konsolu ile alakalı en oldukça dört gözle beklenen konulardan biri. Geçtiğimiz yaz mevsiminin son dönemlerinde Play Station 5 Media Markt İsveç sayfasında ortalama 1000 Dolar satış fiyatıyla ön siparişe sunulmuştu. Bu tutar oyun severleri bir fazlaca korkutmuş olsa da duyuru sayfası belli bir müddet sonra yayından kaldırılmıştı. CES etkinlikleri esnasında PlayStation 5 tanıtımı yapılırsa, konsolun fiyatı da en azından dolar bazında açıklanabilir. Sony’nin ülkemizdeki oyun severlerin yüksek dolar kurundan etkilememesi adına değişik bir fiyat politikası seyredip izlemeyeceği de merak mevzusu. Ürün CES etkinlikleri esnasında tanıtılırsa, teknoloji marketleri etkinliklerin bitiminden sonrasında PlayStation 5 ön sipariş dönemi başlatabilir.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles