Read Time:51 Second

Hızla gelişen teknolojinin yansıdığı en büyük alanlardan biri olan mobil platformlar olarak karşımıza çıkıyor. Bugünlerde teknolojik gelişimleri yakından takip eden kişiler için, eSIM en çok kullanılan kelimelerin başlangıcında geliyor. Apple’ın yeni nesil iPhone’larında yer edinen eSIM teknolojisi birçok kullanıcı tarafınca merak ediliyor. eSIM teknolojisi sayesinde  GSM müşterilerinin devamlı sim kart değiştirmesine gerek kalmayacak. İşte eSIM ile alakalı bütün detaylar…

Donanım anlamında yaşanmış olan gelişmelerin dışında kablosuz irtibat nezdinde yaşanmış olan gelişmeler kablolu linkleri geride bırakmaya başladı. Bilhassa mobil cihazların elzem bağlantılarından Web Linkleri 4,5G ve kısa sürede kullanıma sunulması beklenen 5G web servisi mobil cihazların can damarları içinde yerini alıyor.

Bu teknolojiyi kullanıcılarına sunun GSM operatörleri, her müşteriye hususi SIM kart tanımlayarak hizmetini sunabiliyor. Lakin dünya üstünde 800 civarında mobil operatör bulunuyor ve her operatörün kendine ilişik bir SIM kartı bulunuyor. Müşteriler ise her numara nakliyat ve operatör değişikliği esnasında SIM kartını değişiklik yapmak zorunda kalıyor. Yalnız eSIM’le beraber bu konum ortadan kalkacak.

Diğer konuya göz atabilirsiniz;Türk Telekom CEO’sundan Operatörlere Ortak Altyapı Çağrısı

 

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles