Read Time:1 Minute, 35 Second

Merhaba. Uzun süredir yazmıyordum. Bilinen işler, güçler. Bugün sizlere, artık kocaman bir boyuta ulaşan toplumsal medya üstünde bulunan nerede ise bütün web sitelerinde kullanıcı ismi sorgulamayı göstereceğim. Bu yöntemle, Sosyal medya sitelerinde kullanıcı adının alınıp alınmadığını konrol edebileceksiniz.

Büyüyen sosyal paylaşım platformlarında üyelikleri gerçekleştirirken sizlere sıkça kullanacağınız takma isim (nicknames Kısaca kullanıcı ismi) sistem tarafınca verilir yahut almanız önerilir. Aslen bu sizin bir nevi toplumsal adınız ve soyadınız. (Ben örnek olarak senelerce iCon kullanıcı ismini kullandım)

İnternet üstünde onlarca sosyal medya sitesi var. Facebook, Twitter, Linkedin, Tumblr, Youtube,İnstagram Benzer biçimde onlarcası mevcut ve halihazırda sizlerde bu sosyal medya sitelerinin bir çoğunu kullanıyorsunuzdur. Bu sitelerde bir kullanıcı ismi seçimi Bazen mecburi bazı zamanlar de size kalmış durumda fakat genel anlamda sosyal medya adresinizi paylaşırken site ismi.com/kullanıcıadınız benzer biçimde arkadaşlarınıza veriyorsunuz yahut Twitter benzer biçimde sitelerde yalnız kullanıcı adınızı söyleyerek arkadaşlarınızla paylaşma durumunuz var. (Benim ramazanyyavuz olduğu şeklinde)

İşte bu bahsettiğim ssosyal medya siteleri üstünde kullanıcı adınızın hemen hemen kayıtlı olup olmadığını, öteki web sitelerinde yer alıp almadığını (uygun olup olmama durumu ya da kayıt olup olmama durumu) sorgulamaya yarayan birden fazla site var, ben kimilerini sizlerle paylaşacağım.

KnowEm İsimli site bunlardan ilki, 2000 li yılların başından bu yana bu hizmeti veriyor ve hali hazırda 120 den fazla popüler toplumsal medya sitesinde kullanıcı adınızı sorgulayıp Sonuçlarını müsait değil / müsait benzer biçimde sizlerle ingilizce olarak paylaşıyor. Ek olarak belirtiğiniz kullanıcı adına ilişik web sitelerinin de kullanılabilir olup olmadığını da size sunuyor. Şayet kullanıcı adınızın müsait olan sitelerde otomatikman üye olunup sizin adınıza kayıt olmasını istiyorsanız ücretli bir halde sisteme üye olma şansınız da var. Ücretli üye olduğunuzda sorgulama yapacağınız sitelerin sayısı 300 ü geçiyor, bunu da belirteyim.

İnternet sitesi: https://knowem.com

namechk isminde web sitesi birazcık daha ustalaşmış ve daha çok web sitesi üzerinde sorgulama yapma şansınız var.

İnternet sitesi: https://www.namechk.com

Bu site haricinde aşağıdaki alternatifleri de kullanabilirsiniz,

https://www.namecheckr.com

http://checkusernames.com

4 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles