Read Time:1 Minute, 9 Second

 

Geçtiğimiz aylarda Türk Telekom CEO‘su olarak atanan Ümit Önal, iddialı açıklamalarını sürdürüyor. En son geçen hafta düzenlenen basın toplantısında ‘İstanbul’da her istek edene 1 hafta içerisinde fiber lafı’ veren Ümit Önal, şimdi de operatörlere çağrıda bulunmuş oldu ve ‘istek eden operatörlerin baz istasyonlarına da fiber erişilm hizmeti sağlayabileceklerini’ duyurdu.

Türk Telekom CEO’sundan operatörlere ortak altyapı çağrısı

Mevzuyla alakalı paylaşımlarını Twitter üstünden meydana getiren Ümit Önal, bütün operatörlere seslenerek bu alanda ortaklık yapmaları icap ettiğini altyapıyı ortak kullanmaları icap ettiğini belirtti. Önal şunları söylemiş oldu:

Yeni yılla beraber bütün operatörlere çağrımızdır. Daha ilkin onlarca kere yaptığımız, en son da basın toplantımda belirttiğim çağrımızı yineliyorum! Gelin, Türkiye’nin hemen hemen altyapı gitmemiş noktalarına fiberi beraber götürelim. Şu sebeple #SadeceMerkezeDeğilHerkese dokunmalıyız.

Topraklarımızın dört bir yanında ilmek ilmek ördüğümüz 7,5 milyon km fiber altyapımız ile kazandığımız tecrübeyi, yeni altyapı götürülecek yerlerde öteki operatörlerle paylaşarak, Türkiye’nin dijital dönüşümüne daha çok katkı sağlamaya hazırız. Şundan dolayı; TÜRKİYE’YE KIYMET.

Şimdi operatörlere yeni bir çağrıda bulunuyorum; Türkiye’deki baz istasyonlarımızın %50’sine 5G’nin yapı taşı olan fiberi ulaştırdık. 5G teknolojisine geçen öncü ülkeler içinde olma vizyonumuzla, istek eden operatörlerin baz istasyonlarına da fiber erişim hizmeti sağlayabiliriz.”

Türk Telekom CEO‘su Umut Önal’ın Twitter paylaşım zincirini aşağıdaki mesajda görebilirsiniz:

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles