Read Time:1 Minute, 9 Second

WhatsApp pil tüketimi problemi giderek daha çok akıllı telefonu etkilemeye başladı. OnePlus başta olmak suretiyle pek çok değişik telefon kullanıcısı WhatsApp’ın arka planda aşırı pil tüketiminden şikayetçi.

Kullanmakta olduğunuz Android akıllı telefonun pili son dönemde süratle tükeniyorsa buna WhatsApp uygulaması neden olabilir. OnePlus marka telefon sahiplerinin yanı sıra çok sayıda Samsung Galaxy S9, Galaxy S10e, Xiaomi Redmi Note 5 Pro, Pixel 3 ve Pixel 4 kullanıcısı Reddit platformunda WhastApp’ın son sürümünün aşırı pil tüketimine neden olduğu yönünde görüş bildiriyor.

Uygulamanın aşırı pil tüketimine niçin olduğuna dair WhatsApp’ın Google Play Store sayfasında da her geçen dakika yakınma yorumları artış göstermekte.

Örnek olarak bir OnePlus 6 kullanıcısı son güncelleme sonrası pil tüketimine göz attığında WhastApp’ın bir buçuk saat süresince çalıştığını ayrım ediyor. Halbuki kullanıcı uygulamayı bir tek birkaç dakika kullandığını belirtiyor.

Bir Redmi Note 5 Pro kullanıcı ise WhastApp’ın arka planda devamlı çalışıyor olmasından ötürü pilin %74’ten %19’a süratle düştüğünü ayrım ediyor. Yeniden uygulamayı yalnız birkaç dakika kullandığını belirten kullanıcının ifadelerine nazaran bu aşırı pil tüketimin %30’u WhatsApp’tan kaynaklı.

WhastApp pil problemi nasıl giderilir?

WhatsApp’ın 2.19.325 versiyonunu kullanıyorsanız aşırı pil tüketimiyle karşılaşmanız ihtimaller içinde görünüyor. Pek oldukça kullanıcı WhastApp verilerini yedekleyip uygulamanın bu versiyonları telefonlarından kaldırıyor. Bunun yerine 2.19.291 veya daha eski bir WhatsApp APK dosyası yüklendiğinde pil problemi aşılmış görünüyor.

Diğer yazımıza göz atabilirsiniz:Ucuz Telefonlar Güvenlik Sorunu Oluşturuyor!

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social profiles